Emekli Maaşımın Kaç Katı Kredi Alabilirim

Emekli Maaşımın Kaç Katı Kredi Alabilirim – Her bireyin ihtiyaç duyduğu gibi emekli amcalarımız ablalarımızda krediye ihtiyaç duyuyor. Aslında en çok da onlar hak ediyor değil mi? Bu zamana kadar verilen emek karşısında artık onlarda bir şey sahibi olmak istiyorlar. Bunun için bankalar, tabi ki de bazı kolaylıklar sağlamış olmalı. Evet, bir bakalım emekli maaşımın kaç katı kredi alabilirim? Şimdi şöyle standart bir emekli kredisine başvurduğumuzda 15bin TL kadar kredi alma imkânı bulunuyor.

Aslında bu güzel bir rakam ödemeleri oldukça rahat, emekli maaşımızın sadece ufak bir kısmı ile aylık ödemelerimizi rahatlıkla karşılayabiliriz. Kredi talep ederken bir önemli noktayı unutmayalım tabi, kredi notumuz. Eğer kredi notumuz yüksekse  geriye sadece düzenli bir maaşımızın yatması gerekmektedir. Bu da emeklilerimiz de bulanan özelliklerden birisi zaten. Şimdi kredi için vazgeçilmez bir müşteri oluyoruz. 80 yaşını geçmediysek tabi. Emekliği 80 yaşın üstendeki abi ve ablalarımıza maalesef ki bankalar kredi vermiyor. Neyse şimdi bazı banka ve kuruluşlara göre emekli maaşına kredi alma durumu var mı? Alabilirsek ne kadar daha içerikli bakalım.

Emekli Maaşlarına Hep Destek

PTT’lerin emeklilerimize sunduğu çok güzel bir imkân var. Maaşlarını PTT’den çeken emeklilere tam 30bin TL kredi imkânı veriyor. Yine PTT’ den bir fırsatımız daha var. Eğer kredi notunuz yüksek ise maaşınızın 40 katı kadar kredi çekebilirsiniz. Kredi notunuzun yüksek olması; maaş kartınızı düzenli olarak kullanmanızdan, daha önce çekilen kredilerin düzenli bir şekilde ödenmesinden, kredi kartı kullanımında herhangi bir gecikmeli ödeme bulundurmama gibi kurallara bağlıdır.

Emekli maaşının kaç katı kredi verilir sorusuna diğer bankalarda cevap arayalım.. Aslında bunu buradan anlatmam biraz zor olacak. Çünkü her kredi çekmek isteyen bireyin kredi notuna bakması gereklidir. Her bankanın kendi özelliklerine göre imkânları var. Ama size en çok yardımcı olacak banka, sürekli çalıştığınız karşılıklı güven kazandığınız bir banka olacaktır. Ayrıca sürekli çalıştığınız bir bankadan kredi almak, ilk kez kredi başvurusu yaptığınız bankaya göre daha kolay olacaktır. Birde şöyle bakalım kredi imkânınız emekli maaşınızın 40 katına çıkabiliyor iken 15bin TL ‘den fazla kredi vermeyen bankalarımızda bulunmaktadır. 40 katına çıkabilen bankalar arasında örneğin İş Bankası vardır. Yalnız yüksek faiz oran ile maalesef. Bu durum emekli maaşı alan biri için zorlayıcı bir ödeme dönemi olabilir. Kredi alırken faiz konusunu dikkate almaz isek ve belirli tutarı ödeyemez isek sonunda hayallerimiz için çektiğimiz kredi ile hüsrana uğramış olabiliriz. Bize bankalar arasında en düşük faiz imkânını da tabii ki de PTT sunacaktır. Daha sonra ise yaptığımız araştırmalara göre en az faizi veren banka Finans Bank olacaktır.

Emeklilerimiz için bazı bankalar da şu şekilde fırsatlar sunmuşlar. Örneğin emekli maaşını Garanti Bankasına taşıyan emekliye 10bin ile 20bin arası kredi imkânı sağlıyor. Tutarına göre ise 48 aya kadar süren vade imkânları verip 3 ayda bir ödeme imkânları sunuyor. Yalnız bu kredi kamu kuruluşunda çalışmış olan emekliler için geçerli imiş.

Mesela Ziraat Bankasının ise şu gibi imkânları var. Emekli maaşınız için hesap işlemi ödemeyip, kredi konusunda size sunulan maaşınıza göre taksit seçeneklerinizi ve miktarını seçebiliriniz. Evet emekli kredi çekme konusunda en doğru şekilde şahsınıza özel imkanları ve kredi çekme miktarınızı öğrenmek için tek tek bankalara başvuru yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü kredi notlarınıza ve bankalara göre her şey değişebilir.

Kaynak:https://kredi7.com/emekli-maasinin-kac-kati-kredi-cekilebilir/

Nisa Gül

https://twitter.com/kredikartimm Twitter adresinden beni takip edebilir iletişime geçebilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir