İnternet Bankacılığından E-Devlet Girişi

İnternet Bankacılığından E-Devlet Girişi – Günümüzde internetin bir hayli gelişim göstermesi, bir çok faydalı hizmetin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Özellikle son zamanlarda devlet de bu konuda çalışmalar yapmış ve E-devlet kapısını oluşturmuştur. E-devlet genel olarak, vatandaşlara verilen tüm hizmetlerin elektronik ortamda sunulması demektir. Bu sayede herhangi bir zahmet göstermeden işlemler yapılmakta ve zamandan son derece tasarruf edilmektedir.

E-devlet’e giriş yapmak için, E-devlet şifresine sahip olunması gerekmektedir. Bunun için postahenelere giderek ufak bir tutar karşılığında E-devlet şifrenizi alabilir ve istediğiniz bir şifreyi koyabiliirsiniz. E-devlet’e giriş yapmanın diğer bir yolu ise, mobil bankacılık ile giriş yapmaktır.

İnternet Bankacılığı İle E-Devlet’e Nasıl Girilir?

E-devlet kapısına sahip olduğunuz mobil bankacılık ile giriş yapmak istiyorsanız ilk olarak, https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Devamında ekrana gelen bankalar arasında, hesabınızın olduğu bir bankayı seçmeli ve T.C kimlik numaranız ardından mobil bankacılık şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından cep telefonunuza bir onay kodu gelecektir ve onay kodunu yazmanız halinde E-devlet’e giriş tamamlanmış olur.

İnternet Bankacılığı İle E-devlet’e Girmek Güvenli Midir?

Bilindiği gibi E-devlet, resmi bir sitedir ve devlet tarafından yönetilmektedir. Bu yüzden banka şifrenizi güvenle istenilen ekrana yazabilirsiniz. Fakat mutlaka üstteki linkten giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş ekranında aktif olarak varlığını sürdüren tüm bankalar listeli halinde size sunulmaktadır. Herhangi bir tanesinden girişini tamamlayabilirsiniz.

Nisa Gül

https://twitter.com/kredikartimm Twitter adresinden beni takip edebilir iletişime geçebilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir